Ghostbusters

Napsal Jan Richter dne 30.10. 2008 v 01.08

Už je to hodně let, co známý Newyorský tým lovil duchy. Po dlouhé době jsou všichni konečně zpět!

Hodnocení

8.0

Žánr

arkáda

Platforma

Platforma neur?ena

Distributor

Vivendi Games Mobile

Vývojové studio

Most Wanted a DeValley Entertainment

Web

Verdikt

Filmová klasika v mobilních telefonech zpracována na výbornou. Díky solidní době hraní, vás noví Ghostbusters neomrzí ani po několika hodinách hraní.

Říká vám dnes ještě vůbec něco film Krotitelé duchů? Myslím, že většině určitě ano, film se stal velmi oblíbeným a dnes s klidným svědomím můžeme říčt, že v roce 1984 příběh o lovu duchů v New Yorku zaujmul. Ale pokud počítáte, tak už je to celkem 24 let od prvního dílu. Je to moc dlouhá doba a už několik let se připravuje očekávaná PC hra, která nakonec možná ani nevyjde (dle posledních informací není vydavatel). Naneštěstí se objevuje Vivendi, která si vzala aspoň mobilní konverzi tohoto titulu pod svá křídla.

Do New Yorku se po dlouhé době znovu vrací strašidelní duchové a nezavoláme na ně nikoho jiného než krotitelé duchů! Nečekají vás žádné nové charaktery, ale vtipně zpracované postavičky, které vám pomohou si zavzpomínat na ty staré časy, ve kterých náš strašili až k smíchu neobyčejně vypadající duchové od amerických tvůrců - autoři z Vivendi se i v tomhle ohledu drželi předlohy a výsledek se jim rozhodně podařil.

Po startu se objevíte na globální mapě New Yorku, ve které si vybíráte mezi oblastmi a úrovněmi, kde budete lovit. Jako první vás čeká ponurý Bronx, který po prvních kručcích ukáže v čem tkví nepřehlédnutelný humor Ghostbusters. Hned ze začátku mě zaujmul vzhled pohádkového ducha, který se až nebezpečně připomínal tchýni. Hra je doslova nadupaná podobnými vizuálními vtípky. Díky jednoduchému ovládání získáte potřebný prostor a klid, aby jste si dokázali vychutnat opravdu každý podobný moment ve světě strašidel, který je ve většině úrovní něčím neotřelým a jedinečný.

  Autoři si dali opravdu záležet na jednoduchém ovládání omezující se pouze na jednu jedinou klávesu. Důležité role se zhostilo nejpopulárnější tlačítko 5. Každý level nabídne unikátní zážitek a skvělou hratelnost. V případě nesnází autoři připravili malou nápovědu, která vás vždy povede tím správným směrem. Malá šipká pomůže v rozhodování, jakým způsobem zatočit s duchem. Celé ovládání je totiž založeno na tom, že musíte ducha odstřelovat protonovým dělem až do speciální pasti na strašidla. A právě šipka určuje, jakým směrem ducha vystřelit.

Vše zní zábavně a jednoduše. Ovšem ještě jsem se nezmínil o ‘elementu obtížnosti‘. Tím je zelený sliz, který je rozmístěn po stěnách či stropech. Pokud se ho duch třikrát dotkne, uteče vám a pokračuje ve vytváření nepořádku a panice ve městě. Mimo to, postupem času v dalších úrovních sliz začíná ze stropu i kapat, ale i mimo něj se v budovách či v ulicích producírují lidé, jako např. majitelky psů, které si své miláčky chtějí vyvenčit. Těch se samozřejmě duchové také nesmí dotknout!

  Co se týče obtížnosti, tak všechny levely jsou velmi vyvážené, i když se na některých místech pořádně zapotíte. Například ve čtvrté části města, kde se zblázní i samotní krotitelé, kterým se záměrně poškodí zaměřování kanónů a odporný sliz bude skoro ve všech koutech. V takových úrovních doslova přicházíte o nervy.

Jak již bylo řečeno, čeká vás celkem 5 čtvrtí New Yorku (Bronx, Manhattan, Queens, Brooklyn a Staten Island), ze které vám každá nabídne 10 úrovní a rozlišné duchy. Dohromady 50 úrovní, ale co dělat, když dohrajete celou kampaň? Zde autoři nelenili a připravili ještě dva módy hry a hledání bonusových Ghostbusters karet po všech úrovních. Těch se nachází v samotné hře celkem dost a hledat je budete v každé čtvrté úrovni. Co se týče módů, tak ke konci hry se vám odemkne Time Attack mód, kde se zhostíte úkolu překonat všechny úrovně co nejrychleji. Pokud všechny úrovně přejdete i takto, otevírá se vám druhý a zároveň poslední mód, nazvaný Ghost Fever. V něm zase získáte omezenou možnost použití krotitelů, protože budou mít omezenou munici k protonovému dělu.

Grafické zpracování hry vás rozhodně neurazí. Grafické zpracování bylo pro 2D prostředí hry zpracováno výborně, každý duch a krotitel má svoji specifickou líbivou animaci, která by vás měla hlavně přesvědčit k pousmání, až k smíchu. U zvuků hry vám srdce zaplesá, v celé hře zazní líbezné tóny, které se mění s prostředím a populární znělka ze slavného filmu. Ghostbusters oživují slavný film. Rozhodně se nebojte tento titul vyzkoušet, nebudete toho litovat, spíše naopak.

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit. Pokud nemáte účet můžete se zaregistrovat.

Zatím žádný komentář

NEJOBLÍBENĚJŠÍ

HRY DO MOBILU

God of War: Betrayal

God of War: Betrayal

Pokud chce Kratos získat zpět svou pozici boha války, musí využít destruktivní zbraně a magické útoky.

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D je unikátní java hra, fotbal ve 3D prostředí. Bitva na hřišti začíná! Zvolte si svůj tým a vyhrávejte zápasy! K dispozici je...

Facebreaker

Facebreaker

Zasyp soupeře údery, ať ani rána nepadne vedle v této boxerské arkádě! Znič mimořádně silné protivníky s jedinečnými styly a unikátními pohyby....