Quantum Of Solace

Napsal Jan Šťastný dne 05.11. 2008 v 19.59

Příběh o tom, kdy ani takové lákadlo jako je neohrožený agent 007 z průměrné hry dobrou prostě neudělá.

Hodnocení

6.0

Žánr

akční

Platforma

Platforma neur?ena

Distributor

Glu

Vývojové studio

Sony Pictures Mobile

Web

Verdikt

Hodnocení u této hry je poněkud složitější, a je mi jasné, že zarytí fandové Jamese Bonda by chtěli více, ale v porovnání s jinými hrami, Quantum of Solace pokůlhává, spíše se dere o berlích.

Právě v těchto dnech máte možnost shlédnout nejnovější bondovku opět s Danielem Craigem v hlavní roli. V pořadí již dvaadvacátý film na motivy knih Iana Lancastera Fleminga si tentokráte nese malého bratříčka s sebou a to v podobě mobilní hry, kterou nám přinášejí vývojáři z Glu. 

Quantum of Solace byla vlastně jedna z povídek obsažených ve sbírce povídek s názvem For Your Eyes Only, kterou Ian L. Fleming napsal v roce 1960 jako jednu ze svých prvních příběhů o tajném agentovi, který má právo zabíjet. Nemá cenu zde prozrazovat děj celé hry, neboť je kopií děje filmového a tak vám nebudu kazit zážitky z filmu. Zůstaneme tak jen u toho, že příběh je silnou stránkou celé hry a jsou v něm obsaženy všechny ingredience, které by napínavý příběh měl mít.

   
 

Teď už ale k samotnému hraní. Glu avizovali, že ve hře nepůjde jen o klasické střílení, ale že budou začleněny i zajímavé prvky jako stealth mise, nebo zběsilé honičky po střechách. V tom nám nelhali a skutečně již ve druhé misi celé hry si vyzkoušíte onu honičku po střechách. Příjemné zpestření jinak jednotvárných misí, na druhou stranu především tato mise vypadá jako rozpracovaná, nedodělaná. Prostě jen poběžíte, občas vyskočíte, či seskočíte a občas také vystřelíte. Musíte však zloducha dopadnout v časovém limitu, jinak mise končí. Jak jsem již říkal, alespoň trošku tato mise mění jednotvárnost celé hry, ale zase to není žádný zázrak a pokud toto vývojáři berou jako jednu z největších předností celé hry, pak je něco špatně. Druhá avizovaná novinka jsou stealth mise. Tady vývojáři dopadli přeci jen trošku lépe, ale pořád to není to pravé ořechové. Celá stealth (tedy tichá práce) spočívá v tom, že ve správný moment se musíte schovat do tmavého výklenku a když zrovna budou stráže okolo procházet, stisknutím tlačítka „5“ je zatáhnete s sebou do tmy a tam zneškodníte. Právě ve stealth misích vám jiná možnost ani nezbyde, jinak ale onen temný výklenek použijete jen výjimečně.

   

Co se totiž jeví jako daleko působivější způsob jak vyřídit stráže jsou samozřejmě zbraně. Tedy ne, že by zbraňový arzenál byl tak zajímavý, ale přeci jen jedná se o střílečku, a tudíž každý si chce hlavně zastřílet. Již zmíněný arzenál potom čítá pistoli, SMG, a omračující granát, který na chvíli znehybní nepřátele. Samozřejmě máte k dispozici také vlastní pěsti, ty ale ve hře moc nepoužijete, přeci jen když každý strážný ve hře má minimálně pistoli, je hloupost na něj útočit pěstí. James Bond v této hře také pravděpodobně nosí ohromný baloňák a v něm náboje do všech zbraní, neboť nábojů máte nekonečně mnoho a můžete tak střílet co hrdlo ráčí. Jen pozor při přebíjení, to musíte nesmyslně zůstat stát a čekat až se vaše oblíbená zbraň nabije.

 

 Nepřátelé jsou ve všech misích (až na opravdové výjimky) stejní a tak ani zde nemůžeme hledat klady. Chytrostí rozhodně neoplývají, zato ke konci hry - kdy se uměle zvyšuje obtížnost, se z nich najednou stanou Robocopové a jejich smrt nezpůsobí ani dva vyprázdněné zásobníky z SMG. Budete se tak muset krýt za všudypřítomné bedny a následně z nich vždy na chvilku vykouknout a vystřelit. To je nejen efektivní, ale i efektní.

   

Zvuky působí také velmi odfláknutě, neboť ve hře ani žádné nejsou. Při hraní vás totiž doprovází jedna polyfonní melodie, která se navíc opakuje pořád dokola, takže ani tím nás moc vývojáři z Glu nepotěšili.Grafické zpracování působí dost rozpačitě a ač se najde pár dobrých nápadů, celkově musím grafiku hodnotit také jako mínus celé hry. Prostředí je jednotvárné, nepřátelé stejní, prostě nic nového pod sluncem.

 

Suma sumárum tuto hru řadím mezi tituly, které jsem si zahrál, tak nějak jsem je přetrpěl a za měsíc už ani nebudu vědět, že jsem něco takového hrál. Je to obrovská škoda, že tak velký potenciál, který v sobě skrývá Agent 007 zůstává opět nenaplněn. Snad se dočkáme u příštího dílu a třeba od jiného vývojářského studia. 

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit. Pokud nemáte účet můžete se zaregistrovat.

avatar

Zaplman
06.11.2008
14.25

Java hra Casino Royale se mi líbila. škoda že jste tu nedali demo :(

NEJOBLÍBENĚJŠÍ

HRY DO MOBILU

God of War: Betrayal

God of War: Betrayal

Pokud chce Kratos získat zpět svou pozici boha války, musí využít destruktivní zbraně a magické útoky.

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D je unikátní java hra, fotbal ve 3D prostředí. Bitva na hřišti začíná! Zvolte si svůj tým a vyhrávejte zápasy! K dispozici je...

Facebreaker

Facebreaker

Zasyp soupeře údery, ať ani rána nepadne vedle v této boxerské arkádě! Znič mimořádně silné protivníky s jedinečnými styly a unikátními pohyby....