Snowboard Hero

Napsal Dalibor Zapletal dne 22.11. 2008 v 12.39

Už podle preview řada hráčů předpovídala Snowboard Hero velmi slibnou budoucnost. Nyní se podíváme jak očekávaný kousek dopadl.

Hodnocení

8.6

Žánr

sport

Platforma

Platforma neur?ena

Distributor

Fishlabs

Vývojové studio

Fishlabs

Web

Verdikt

Tradičně vynikající grafika, podpořena výbušnou hratelností. Asi nejlepší mobilní snowboard, s nímž jsme měli tu čest.

Pamatujete na teenagerskou komedii Snowboarďáci? V hlavní roli Vojta Kotek a Jirka Mádl. Dvojice sexu chtivých náctiletých vyráží na prkno, naneštěstí jsou to však naprostí antitalenti. Jenže pak vstupují na scénu tři lepší polovičky, v čele s Lucií Vondráčkovou, které je vysoko nad dvacet (ačkoli hraje čerstvou patnáctiletou), což je pořádná motivace k vylepšení snowboardového umění. Pochopitelně za účelem sbalení dívek. V nové hře od Fishlabs vám sice nebude předložena sexy mladice, na druhou stranu si užijete jedno z nejlepších zimních dovádění, jaké kdy bylo.

 

 Hi n00b

Pochopitelně začínáte jako budižkničemu, s nulovým respektem, které vidělo závody leda tak na Eurosportu, v dobách, kdy ještě mělo na zaplacení kabelové televize. Proto hned první dívka pokoušející se vás vyzvat na Race (opět podobnost se snowboarďáky) vámi pohrdá a vy ji musíte dokázat, kdo je tu pánem. A právě tehdy se vrháte do víru mnoha výzev.

 3 v 1

Dnes vám nabídneme mnoho výhodných i nevýhodných nabídek. Ta první 3 v 1, symbolizuje předem avizovanou variabilitu závodů. Po celou dobu vaší kariéry se budete muset snažit plnit stanovená kritéria. První z nich je čas, pochopitelně být první v cíli je v drtivé většině závodů to nejdůležitější. Ruku v ruce s ním kráčí i postavení na stupních vítězů. Po pár splněných závodech si vás totiž sličné dívky dovolí vyzvat na pořádnou jízdu. V podstatě je jedno jak se do cíle dokodrcáte, hlavně, že ji porazíte. Třetím milníkem jsou body za triky, které si ještě detailněji probereme, protože jistě velké množství pařanů čeká právě na snowboardovou akrobatiku. A vcelku překvapivě si v několika jízdách rovněž vyzkoušíme projezd co nejvíce brankami.

 Tři salta a pět vrutů

Co víc si přát? Jako Aleš Valenta si sice nejspíš nezařádíte, ačkoliv triků je slušné množství a vypadají úchvatně. Což nás však nepřekvapuje. Co chvíli na trati čekají menší i větší skokánky nebo kvanta slideovacích tyčí, díky kterým lze vymyslet vpravdě parádní komba, za spousty bodů. Ty jsou asi na celém snažení nejdůležitějším aspektem. Za pár saltíček si vysloužíte zběsilou turbo rychlost, pracující zhruba na principu dusíku v závodních hrách. Na pár sekund se ženete vpřed jako raketová střela a pokud se rozhodnete během smrtelné jízdy využít zrychlení, tak přeskočíte málem rovnou celé pohoří. Když už je řeč o zasněžených horách, tak vypadají úžasně, rozlehlé pláně pokryté bílým sněhem v dáli vzbuzují nemalé sportovní nadšení pro zimní sporty. Vše je krásně plynulé až na pár malých bugů, během kterých se úspěšně zaseknete ve sněhu.

 1 v 3

Jak jsme zmínili výše je důležité jezdit podle 4 hlavních bodů. Bohužel jedno se bez druhého moc neobejde. Musíte prostě neustále trikovat, abyste měli dostatek zrychlení. Zrychlení potřebujete vždy, ať už jedete proti času anebo proti oponentovi. A na závěr je nezbytné brankami projíždět pořád, neboť ty vám přidají tři vteřiny, které navyšují časový limit a bez nich se jen těžko obejdete. Tak sice výzvy vypadají různě, nicméně sjíždíte stále téměř identicky. Ale co, hlavně, když se všechno daří a snowboardařky se Vám na konci ukážou v podprsence ne?Ach můj bože, ty jsi lepší!

Zpět k medailím. Klasicky od bronzové, přes stříbrnou až ke zlaté. Pokud splníte vše alespoň na prvně jmenovanou (okolo dvou hodin hraní) dohráli jste hru, ovšem vyzývavě si poslechnete pohádku o opravdových sportsmanech finišujících suverénně se zlatou. A tak zlepšujete jízdu, dokud nevyhrajete skutečně 18 závodů bez zaváhání, což se protáhne o několik hodin. Musíme však konstatovat, že ani na moment jsme se nenudili. Konečně rozdíl se Snowboarďáky. Obrovský.

 Na Fishlabs se tradičně hledají chyby velmi obtížně. I zvuková kulisa je povedená a dokresluje výborně atmosféru. Hratelnost je zkrátka perfektní. Naneštěstí citelně chybí multiplayer, jenž by opravdu skvěle do SH pasoval. Snad příště.

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit. Pokud nemáte účet můžete se zaregistrovat.

Zatím žádný komentář

NEJOBLÍBENĚJŠÍ

HRY DO MOBILU

God of War: Betrayal

God of War: Betrayal

Pokud chce Kratos získat zpět svou pozici boha války, musí využít destruktivní zbraně a magické útoky.

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D je unikátní java hra, fotbal ve 3D prostředí. Bitva na hřišti začíná! Zvolte si svůj tým a vyhrávejte zápasy! K dispozici je...

Facebreaker

Facebreaker

Zasyp soupeře údery, ať ani rána nepadne vedle v této boxerské arkádě! Znič mimořádně silné protivníky s jedinečnými styly a unikátními pohyby....