Stanou se Windows Phone 7 novou herní platformou?

Napsal Martin Stančík dne 18.08. 2010 v 17.02

Microsoft na konferenci Gamescom 2010 oznámil, že na svou mobilní platformu Windows Phone 7 tento rok přinese více než 50 titulů z Xboxu od nejznámějších vývojářů. Čekají vás jak staré známé pecky, tak ale i úplně nové kousky, které jsou stále pod rouškou závoje.

Seznam známých dostupných titulů je opravdu dlouhý a patří do něj i legendy jako Halo nebo Guitar Hero 5. Analytici poukazují na to, že softwarový gigant nutně potřeboval něco, čím by na svou novou platformu přitáhl uživatele a díky několika desítkám titulů z Xboxu by se mu to mohlo podařit. Co stále chybí je však e-shop s aplikacemi, které jsou dostupné pro konkurenční platformy Android a iOS. Microsoft plánuje do Windows Phone 7 integrovat mimo jiné tyto funkce Xbox Live:

Avataři

Připojte se k profilu na Xbox Live a svému Avatarovi pomocí telefonu. Svou 3D postavičku si budete moci vzít kamkoli sebou.

Přátelé

I své přátele z Xbox Live budete mít vždy s sebou. Můžete sledovat, kdo je právě online nebo porovnávat statistiky. Přístup ke hrám Nové hry můžete jednoduše hledat, zdarma vyzkoušet a následně kupovat přes Marketplace nebo Games hub.

Multiplayer

Hrajte se svými přáteli nebo proti nim (k tomu bude samozřejmě potřeba, aby všichni hráči měli telefony na platformě Windows Phone 7).

Samozřejmě nemůžeme hned čekat, že si zahrajeme veleslavné Halo v plné kráse na mobilním telefonu. Microsoft plánuje různé obdoby xboxových her, takže třeba v případě střílečky Crackdown 2 budete hrát tower defense hru a připravovaný Halo Waypoint bude zase obsáhlá encyklopedie pro opravdové fanatiky a znalce celé série.

Včetně xboxových předělávek se na novém Windows Phone 7 handsetu objeví také starší mobilní hry jako Ashalt 5 nebo Assassins Creed od Gameloftu a spousta dalších. Většinu podobných her jsme už hráli na jiných platformách ( Java, iPhone atd. ), takže jsme spíše zvědaví, co nám Microsoft ukáže z Xboxu.

Vývojové studio: Microsoft

NEJOBLÍBENĚJŠÍ

HRY DO MOBILU

God of War: Betrayal

God of War: Betrayal

Pokud chce Kratos získat zpět svou pozici boha války, musí využít destruktivní zbraně a magické útoky.

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D je unikátní java hra, fotbal ve 3D prostředí. Bitva na hřišti začíná! Zvolte si svůj tým a vyhrávejte zápasy! K dispozici je...

Facebreaker

Facebreaker

Zasyp soupeře údery, ať ani rána nepadne vedle v této boxerské arkádě! Znič mimořádně silné protivníky s jedinečnými styly a unikátními pohyby....