Konzole umírají, řekl tvůrce Angry Birds

Napsal Matěj Gause dne 15.03. 2011 v 10.43

Tvůrce nejúspěšnější iPhone hry všech dob Angry Birds, Peter Vesterbacka, se na South by Southwest Interactive Conference pořádně rozpovídal o tom, proč konzolové hraní umírá a mobilní hry se čímdál tím více dostávají do hledáčku všech skupin hráčů.

Mobilní hry a social hry zažívají právě obrovský boom, který ubírá kousíček po kousíčku konzolovému trhu. Konzolové tituly jsou navíc strašně drahé. Jejich ceny se pohybují od $40 do $50 a přitom leckdy nabízejí úplně stejný herní zážitek jako hry na mobilu, které jsou výrazně levnější.

Dalším hřebíčkem do rakve konzolovým hrám jsou prý přemrštěné náklady na vývoj a jeho délka. Peter Vesterbacka ale také podotknul, že mobilním hrám stále chybí účinný business model, i když možností je stále dost. Příkladem budiž právě Angry Birds, jejichž počet stažení překročil již 100 milionů!

Peter Vesterbacka také uvedl, že mobilní hry už nejsou jen "příležitostné" hry na krátký čas, ale dokážou plnohodnotně zabavit stejně tak jako jejich méně inovativnější protějšci na konzolích.

 

Vývojové studio: Rovio

NEJOBLÍBENĚJŠÍ

HRY DO MOBILU

God of War: Betrayal

God of War: Betrayal

Pokud chce Kratos získat zpět svou pozici boha války, musí využít destruktivní zbraně a magické útoky.

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D je unikátní java hra, fotbal ve 3D prostředí. Bitva na hřišti začíná! Zvolte si svůj tým a vyhrávejte zápasy! K dispozici je...

Facebreaker

Facebreaker

Zasyp soupeře údery, ať ani rána nepadne vedle v této boxerské arkádě! Znič mimořádně silné protivníky s jedinečnými styly a unikátními pohyby....