TMNT: The Ninja Tribunal

Napsal Jan Šťastný dne 07.01. 2009 v 17.38

Pro moji generaci kultovní seriál Želvy Ninja se dostává i na mobilní telefony. Autoři z Nostromo si dali očividně záležet!

Hodnocení

8.2

Žánr

strategie

Platforma

Platforma neur?ena

Distributor

Nostromo

Vývojové studio

Nostromo

Web

Verdikt

Želví Ninjové jsou zpět v plné síle a my už netrpělivě vyhlížíme pokračování.

Už je tomu několik let, co jsem jako malý kluk sledoval příběhy želvích ninjů, kteří pod vedením Mistra Třísky bojovali se Zlem představovaným krutým Trhačem. O to více jsem byl potěšen, když vývojáři z firmy Nostromo ohlásili práci na této hře a již nyní vám mohu říci, že jejich snažení dopadlo více než dobře.

Přesto však tato hra může působit jako pouhý prolog, v němž se máte blíže seznámit s herními mechanismy. V nejbližší době se totiž setkáme s druhým dílem, který bude doslova a do písmene přímým pokračováním TMNT: The Ninja Tribunal. Všechny dosažené schopnosti a levely vašich ninjů se přetáhnou do druhého dílu a až v něm začne opravdové dobrodružství. Tím ale v žádném případě nechci hanit tento díl, spíše naopak.

  

Celá hra se odehrává pod dozorem Ninja Tribunálu, který našim čtyřem hlavním hrdinům zadává úkoly, jež mají za úkol jediné: připravit naše čtyři bojovníky na boj se zlem, který se očekává ve druhém díle. Vždy je vám zadán úkol, jehož náplní je někam dojít a něco získat. Po cestě však budete potkávat různá monstra, se kterými můžete, ale také nemusíte, bojovat. Vždy je možno najít jinou cestu, díky které se příšerám vyhnete. Nicméně vřele doporučuji podstoupit co nejvíce soubojů, neboť právě díky těmto soubojům se naši hrdinové dostávají na vyšší levely a čím výše se dostanou, tím lépe se vám bude hrát druhé pokračování.

  

Souboje jsou zpracovány na kola, čili princip mají velmi jednoduchý : jednou udeříte vy,  podruhé váš soupeř, přičemž poté už jen sledujete, kdo, komu a kolik ubral. Ze začátku hry budete potkávat ohnivá stvoření, na která stačí klasický útok, postupem hry však bude přituhovat a na kamenná monstra už budete muset vytáhnout speciální kritický útok, například sesláním blesků. Abyste však tento kritický útok vůbec mohli použít, postavičky se ho nejdříve musí naučit a mít dostatek many pro jeho vykonání. Manu získáte, když v příslušném kole vyberete "koncentrace", kdy vámi vybraný bojovník v tomto kole neútočí, ale v dalším už může zmíněný kritický útok použít. Tento systém funguje opravdu dobře a především ke konci hry budete muset využít svůj důvtip a především předvídavost, protože souboje budou velmi tuhé. Asi by se slušelo dodat, že mimo klasický a kritický útok může váš bojovník také bránit kolegu (čímž ale schytá rány za něj) a nebo pomocí many kohokoli uzdravit.

  

Jak jste již asi poznali z předešlého odstavce, v soubojích ovládáte všechny čtyři želvy,  v pohybu na mapě se však "scuknou" do sebe a výsledkem je jedna ovladatelná postavička. Tím se velmi šikovně vyřešil problém s pohybem všech čtyř ninjů, kteří by se naráz pohodlně ovládat zkrátka a dobře nedali.

  

Bohužel však hra neoplývá jen klady, ale najdou se i zápory. Tím největším je určitě grafické zpracování, které na dnešní dobu zaostává (co by však za něj dali například majitelé Samsungu E600 :-) ) a ani zvuková kulisa se tak úplně nepovedla. Pokud ale toto dokážete překousnout a jde vám především o dobrou hratelnost, koupí této hry chybu neuděláte. Doba potřebná pro dohrání se odvíjí hlavně od počtu soubojů, které jste během hraní podstoupili. Napoprvé však počítejte s tím, že by vám hra mohla trvat okolo 10 hodin, během kterých se budete náramně bavit.

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit. Pokud nemáte účet můžete se zaregistrovat.

Zatím žádný komentář

NEJOBLÍBENĚJŠÍ

HRY DO MOBILU

God of War: Betrayal

God of War: Betrayal

Pokud chce Kratos získat zpět svou pozici boha války, musí využít destruktivní zbraně a magické útoky.

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D

Tournament Arena Soccer 3D je unikátní java hra, fotbal ve 3D prostředí. Bitva na hřišti začíná! Zvolte si svůj tým a vyhrávejte zápasy! K dispozici je...

Facebreaker

Facebreaker

Zasyp soupeře údery, ať ani rána nepadne vedle v této boxerské arkádě! Znič mimořádně silné protivníky s jedinečnými styly a unikátními pohyby....